Projektowanie saszetek

Zarówno produkt, jak i jego konfekcjonowanie to w dzisiejszych czasach zazębiające się tematy. To od projektu i koloru etykiety często zależy, czy dany artykuł zainteresuje potencjalnego klienta. Kluczowy jest także odpowiedni dobór materiału opakowania, ponieważ potrafi on nadać produktom określonego charakteru.

Jak powinno wyglądać opakowanie?

Kontakt klienta z produktem rozpoczyna się właśnie od opakowania. Jego wygląd wywołuje w nim pierwsze emocje, które mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Przede wszystkim należy zadbać o treść na froncie saszetki, która powinna być przede wszystkim prosta i przejrzysta.

Natłok informacji marketingowych może zakłócić odbiór i wywołać trudności w postrzeganiu produktu przez klienta. Ponadto warto zastanowić się nad właściwym doborem kolorów i grafiki saszetek na żywność czy kosmetycznych. Projektowanie logo przez osobę z doświadczeniem może sprawić, że z daleka będzie ono w stanie zachęcić potencjalnego klienta do podejścia bliżej.

Zalety opakowań z tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne to szeroko pojęte syntetyczne polimery, które są wytwarzane przez człowieka. Ich charakterystyka sprawia, że jest to idealny surowiec do produkcji saszetek kosmetycznych czy na żywność.

Projektowanie takich opakowań jest opłacalne ze względu na ich lekkość, solidność oraz możliwość zabezpieczenia umieszczonego w nich produktu przed działaniem czynników zewnętrznych, np. środków chemicznych, cieczy czy temperatur.

Branżą, która na szeroką skalę korzysta z takich rozwiązań jest przemysł kosmetyczny. Nie chodzi jedynie o projektowanie takich saszetek czy innych opakowań, ale przede wszystkim o wygodę użycia.

Zadaniem naszej firmy nie jest wyłącznie produkcja opakowań, ale również praca z powierzonym produktem, co wymaga odpowiedniej infrastruktury, maszyn, systemów jakości i specjalistów. Zależy nam na spełnieniu wymagań klientów co do personalizacji opakowań.

Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań to nie wszystko, bowiem na uwadze mamy także bezpieczeństwo powierzonego produktu. W tym celu przeprowadzamy badania kompatybilności opakowania ze wsadem. Niektóre laminaty używane do produkcji saszetek mają barierę w postaci aluminium. Owszem, chronią produkt, ale ich wadą jest brak możliwości wykonania tzw. ,,okienka w nadruku. Wówczas klient nie może sprawdzić zawartości produktu, dlatego testy są tak ważne, by wykluczyć ewentualne problemy z laminatem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą całkowitą ofertą. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy.